Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

S’ka pushim për Partizanin dhe Teutën, në mesjavë përplasin “brirët”

Shkruar nga NEWSPORT
S’ka pushim për Partizanin dhe Teutën, në mesjavë

Partizani nuk shkoi më shumë se barazimi 1-1 me Tiranën në “Air Albania”. Po në barazim  përfundoi edhe dueli mes Kukësit dhe Teutës, me skuadrat që ndajnë kështu nga një pikë në javën e 15-të.

Tashmë për dy prej këtyre skuadrave nuk do të ketë pushim. Partizani dhe Teuta do të duelojnë mes tyre për llogaritë e javës së parë të Superiores. Demat dhe durrsakët do të vihen përballë ditën e enjte.

Kjo sfidë do të luhet në “Niko Dovana” duke nisur që nga ora 17:00. Të dyja ekipet do të kërkojnë rikthimin te fitorja, me të kuqtë që synojnë të ngushtojnë diferencën me Egnatian, ndërsa “djemtë e detit” për të dalë nga zona e ftohtë e renditjes.

Kujtojmë se kjo përballje u shty nga FSHF-ja për shkak të angazhimit të Partizanit në Conferencë League, aktivitet ku demat ishin pjesmarrës.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga