Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

Shumë surpriza në listën e Anglisë, Southgate lë jashtë yjet e Milanit, Liverpool e Arsenal

Shkruar nga NEWSPORT
Shumë surpriza në listën e Anglisë, Southgate lë
Anglia ka bërë publike listën me 25 lojtarët që trajneri Gareth Southgate ka ftuar për dy miqësoret e marsit ndaj Brazilit dhe Belgjikës. Shumë surpriza teksa kanë mbetur jashtë emra të njohur si Trent Alexander-Arnold i cili ende nuk është në 100% të formës optimale. Mungesë edhe për Fikayo Tomorin e Milanit që vijon të mos jetë në preferencat e selektorit anglez. Gjithashtu nuk është ftuar mbrojtësi i Arsenal, Ben White, ndërsa është rikthyer Joe Gomez i Liverpool pas 4 viteve mungesë.
 
View this post on Instagram
 

A post shared by England football team (@england)

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga