Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

Shtohen problemet te Juventus, Allegri me "dhimbje koke" para sfidës

Shkruar nga NEWSPORT
Shtohen problemet te Juventus, Allegri me "dhimbje koke" para

Juventus pësoi humbjen e parë në Champions League kundër PSG me rezultatin 2-1. Mungest e shumta bënë që Masimiliano Allegri të kushtëzohej në zgjedhjet e tij. Situata duket që nuk ka ndryshuar pasi shumë lojtarë janë të konfirmuar për mungesën e gjatë jashtë fushave.

Di Maria dhe Szczesny janë në luftë me kohën për t’u rikuperuar sa më shpejt pasi dhe Botërori po afron. Gardiani polak do të egzaminohet dhe njëherë për të parë ecurinë e dëmtimit që ka në kavilje kjo vendos në pikpyetje në qoftë se do të jetë i gatshëm për sfidën ndaj Salernitanës të dielën e vlefshme për javën e 6. Di Maria është i konfirmuar që do të mungoj dhe këtë përballje.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga