Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

Shqipëria shkruan historinë, fitore me “poker” ndaj Qipros për t’u kualifikuar në Kupën e Botës

Shkruar nga NEWSPORT
Shqipëria shkruan historinë, fitore me “poker” ndaj Qipros

Shqipëria e minifutbollit ka arritur të bëjë historinë, teksa është kualifikuar në Kupën e Botës në Essen të Gjermanisë. Kuqezinjtë e minifutbollit fituan 4-1 ndaj Qipros, duke siguruar kështu biletën për në Gjermani, kun ë qershor do të luhet edhe faza finale.

Do të ishin qipriotët që do të kalonin që në minutën e 11-të në avantazh, por kombëtarja shqiptare nuk do të dorëzohet dhe do të barazonte shifrat në minutën e 15 me Endri Kaca.

Në pjesën e dytë kuqzinjtë do të qeni golin në minutën e 22-të me Armand Gapi, ndërsa Xhulio Reci do të shënonte dopietë 27’ dhe 30’të për të vulosur kualifikimin.

Kjo ëhstë një arritje historike për Shqipërinë pasi kualifikohen për herë të parë në një Kupë Botë në minifutboll.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga