Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

Shorti i “Play-Off”/ Partizani dhe Ballkani ndërrojnë rivalët, edhe Struga mëson kundërshtarët

Shkruar nga NEWSPORT
Shorti i “Play-Off”/ Partizani dhe Ballkani ndërrojnë

Në Nyon të Zvicrës u hodh shorti për fazën “Play-Off” të Conference League. Partizani, Ballkani dhe Struga mësuar kundërshtarët e kësaj fazë nëse arrijnë të kalojnë turin e tretë të këtij komepticioni.

Ironia e fatit bën që Partizani dhe Ballkani të ndërrojnë kundërshtarët. Demat në rast të kalimit në Play-Off do të sfidojë skuadrën humbëse nga çifti FC Astana (KAZ) / PFC Ludogorets 1945 (BUL). Kujtojmë se Ludogorets mposhti skuadrën e Ballkanit në Champions League. Takimin e parë të kuqtë do ta zhvillojnë në transfertë më 24 gusht.

Ndërkohë ekipi i Ilir Dajës nëse arrin të sigurojë një biletë për në Play-off fati e vendos përballë skuadrës humbëse të çiftit FC Sheriff Tiraspol (MDA) / FC BATE Borisov (BLR), me sfidën që do të luhet më 24 gusht në "Fadil Vokrri". Kujtojmë se Bate Borisov mposhti Partizanin në Champions.

Gjithashtu Struga do të sfidojë skuadrën humbëse të çifti HŠK Zrinjski (BIH) / Breidablik (ISL) dhe takimin e parë do ta luajë në shtëpi më 24 gusht.

Kundërshtarët: 

FC Ballkani (KOS) / Lincoln Red Imps FC (GIB) do të sfidojë skuadrën që del nga çiftit FC Sheriff Tiraspol (MDA) / FC BATE Borisov (BLR)

FC Struga (MKD) / FC Swift Hesper (LUX) do të sfidojë skuadrën që del nga çiftit HŠK Zrinjski (BIH) / Breidablik (ISL)

FC Astana (KAZ) / PFC Ludogorets 1945 (BUL) do të sfidojnë skuadrën që del nga çifti  Valmiera FC (LVA) / FK Partizani (ALB)

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga