Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

Shorti i Conference League/ Ballkani "peshkoi" ish-skuadrës që eliminoi Partizanin nga "Play-Off", zbulohen grupet

Shkruar nga NEWSPORT

Ditën e sotme është hedhur edhe shorti për grupet e Conference League. E vetmja skuadër shqiptare që merr pjesë në këtë fazë është Ballkani i Ilir Dajës.

Kampionët e Kosovës kanë mësuar edhe kundërhstarët e tyre në grupet e këtij kompeticioni që janë pjesmarrës për herë të dytë rresht. Siç duket kampionët e Kosovës janë për t'u hakmarrë ndaj skuadrave që kanë eleminu Partiznain nga Champions League dhe nga Conference League.

Këtë herë goglat rezervuan në të njëjtim grup Astanën dhe Ballkanin. Gjithashtu në grupin C bashkë me GNK Dinamo dhe Viktoria Plzen.

[caption id="attachment_704973" align="alignnone" width="871"]Ballkani rivalet Ballkani rivalet[/caption]

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga