Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Shok i ngushtë me Manuel NEUER, BAYERN merr vendimin drastik për trajnerin e gjermanit

Shkruar nga NEWSPORT
Shok i ngushtë me Manuel NEUER, BAYERN merr vendimin drastik për

Manuel Neuer ka mbyllur sezonin para kohe për shkak të një dëmtimi që mori gjatë pushimeve, ndërsa bënte ski. E ndërsa gardiani gjerman është në fazën e rikuperimit, te kampionët e Bundelisgës janë marrë vendime të rëndësishme.

Drejtuesit kanë shkarkuar trajnerin e portierëve Toni Tapalovic, i cili  njëkohësisht është shok i ngushtë me gardiani gjerman.

Tapolovic u pushua ‘me efekt të menjëhershëm’ të hënën me klubin duke përmendur ‘ndryshimet në mënyrën se si ne punojmë së bashku’, por një raportim nga Gjermania ka zbuluar tani tensionet midis tekniut të portierëve dhe trajnerit Julian Nagelsmann që çuan në shkarkimin e tij.

Në Gjermani raportojnë se për shkak të miqësisë që Tapolovic kishte me Neuer e çonin atë të shpërndante informacion tek lojtarë e tjerë, duke prishur kështu harmoninë në dhomat e zhveshjes.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga