Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

Shkon në 4 numri i mungesave, Tetova me “dhimbje koke” para Dinamos

Shkruar nga NEWSPORT
Shkon në 4 numri i mungesave, Tetova me “dhimbje koke” para

Egnatia do të presë në “Egnatia Arena” skuadrën e Dinamos për të bërë mes tyre llogaritë për javën e 26-të të Superiores. Takim ky që do të luhet ditën e premte në orën 13:30.

Rrogozhinasit prej 4 javësh nuk e njohim fitoren dhe kjo ka bërë që diferenca me vendin e dytë të ngushtohet në 6 pikë. Ndaj dinamovitëve fitorja për kryesuesit e kampionatit është detyrim, me Edlir Tetovën që bëhet me “dhimbje koke” para kësaj sfide.

Ndaj Dinamos shkon në 4 numri i lojtarëve që do të mungojnë. Përveç Gjatës dhe lemines do të mungojnë edhe dy titullarët e rrogozhinasve. Bëhet fjalë për Edison Ndrecën dhe Albano Aleksi.

Dy të part mungojnë për shkaqe dëmtimi, ndërsa dy të tjerët për arsye kartonësh. Në këtë mënyrë ndaj “Bluve” do të jenë të pezulluar dhe kjo bën që Tetova të mendojë alternativa të tjera për t’i zëvendësuar.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga