Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

VENDI

Shkëlqeu në derbi, Partizani surprizon David Atanaskoskin

Shkruar nga NEWSPORT
Shkëlqeu në derbi, Partizani surprizon David Atanaskoskin

David Atanaskoski ishte një nga lojtarët më të mirë të ndeshjes në derbin e fituar ndaj Tiranës. Partizani mposhti rivalët bardheblu me rezultatin 2-1 në ‘Air Albania’ dhe mbrojtësi i majtë luajti të gjitha minutat e ndeshjes.

Performancë fantastike për maqedonasin i cili ishte thuajse i pakalueshëm në krahun e tij duke bërë që Abazaj dhe Hasani të shkëmbenin disa herë pozicionet për të gjetur më shumë hapsira larg majtoshit të ‘Demave’.

Atanaskoski feston ditën e sotme ditëlindjen e 27-të dhe dhuratën e mori para kohe me fitimin e derbit. Partizani e ka suprizuar lojtarin e tyre me një urim në rrjete sociale ku edhe tifozët në komente vlerësojnë paraqitjen e tij në derbi.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga