Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

Shkëlqeu me gol dhe asist, Ibrahimoviçi i shqiptarëve: Stadiumi thërriste emrin tim, madhështore

Shkruar nga NEWSPORT
Shkëlqeu me gol dhe asist, Ibrahimoviçi i shqiptarëve: Stadiumi

Frosinone ditën e djeshme arriti të fitonte ndaj Empolit. Një derbi shqiptarësh në Serie A, teksa ssfida përfundoi në favor të Frosinones me shifrat 2-1.

Në këtë duel protagonistë absolut ishin shqiptarët, teksa Marvin Çuni dhe Arijon Ibrahimovic do të shnëonin për t’i dhuruar 3 pikët skuadrës së tyre përpara syve të Etrit Berishës dhe Ardiasn Ismajlit.

Ibrahimovic shkëlqeu me gol dhe asist, ndërsa pas ndeshjes tregoi edhe emocionet e e realizimit të parë në Serie A.

 “Stadiumi thirri emrin tim. Është madhështore. Nuk është problem nëse i humb dy topa. E rëndësishme është të vazhdosh të luash. Ibrahimoviçi dhe Cristiano Ronaldo janë dy lojtarët që më pëlqejnë”, ishte përgjigjja e 17-vjeçarit.

 

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga