Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

“Rrufe në qiell të hapur”, trajneri i Erzenit largohet 3 javë para fundit

Shkruar nga NEWSPORT
“Rrufe në qiell të hapur”, trajneri i Erzenit largohet 3

Xhevahir Kapllani nuk do të jetë më trajner i Erzenit. Ky është lajmi më i fundit që vjen nga kampi shijakas teksa mësohet se durrsaku dhe drejtuesit kanë vendosur t’i japin fund bashkëpunimit. 3 javë nga fundi i këtij sezoni futbollistik, Erzeni mbetet tashmë pa trajner.

Edhe në fillim të këtij edicioni u fol me superlativa duke përmendur edhe fjalën titull, tashmë është fakt se shijakasit rrezikojnë seriozisht mbijetesën. Pritet të shihet se çdo të ndodhë te Erzeni me Kapllanin tanimë të larguar.

Kujtojmë që ekipi shijakas gjendet në vendin e tetë me 39 pikë, duke qenë 3 pikë para vendit të parafundit dhe në zonën e “Play Out”.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga