Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

"Rrokada në portë", Colella në dilemë për titullarët (Formacioni i mundshëm)

Shkruar nga NEWSPORT
"Rrokada në portë", Colella në dilemë për

Partizani pas derbit me Tiranën pritet të rikthehet te fitorja por me një rival si Vllaznia është pak e vështirë, pasi të kuqtë kanë 10 takime pa fitore. Trajneri Colella deklaroi se duhet të jenë agresivë, në të kundërt do të fitojë Vllaznia. Dilemat e mëdha në këtë takim janë porta dhe mesi i fushës.

Vendimi i Colellës për gardianin e katërkëndëshit pritet të ndryshoj pasi të gjithë kërkojnë Alban Hoxhën. Në mesin e fushës pritet të rikthehet Bruno Telushi, por mbetet për t’u parë kontigjenti tij fizik pasi shfaqi probleme në derbi.

Formacioni i mundshëm: 

Partizani: Hoxha, Hadroj-Sota-Bitri-Buxhelaj, Rrapaj-Murataj-Telushi, Cara-Skuka-Da Silva

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga