Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

Rrënqethëse! Lojtarët e Egnatias shpërthejnë në lot kur ambulanca largohet me trupin e pajetë të Dwamenës (VIDEO)

Shkruar nga NEWSPORT
Rrënqethëse! Lojtarët e Egnatias shpërthejnë në

Futbolli shqiptar u godit ditën e sotme nga një tragjedi. Sulmuesi i Egnatias, Raphael Dwamena ka ndërruar jetë, teksa në sfidën mes Egnatias dhe Partizanit ra pa ndjenja në fushën e lojës.

Një video rrëqethëse është publikuar, teksa shihen lojtarët e Egnatias në lot, teksa ambulance me trupin e futbollistit ganez niset drejt Durrësit. Në video dëgjohen të qara me dënesë, teksa prezent është edhe presidenti i klubit rrogonizhas, Agim Demrozi.

Padyshim humbja e kapitenit të tyre i ka lënë të shtangur dhe të pikëlluar tek Egnatia.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga