Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

“Rrahmani gati për Interin”, Spalletti: Ngjashmëri me Argjentinën? Dua që ky qytet të çmendet

Shkruar nga NEWSPORT
“Rrahmani gati për Interin”, Spalletti: Ngjashmëri me

Në prag të ndeshjes me Interin nesër në orën 20:45 në San Siro, trajneri i Napolit Spalletti ka folur në konferencën e zakonshme për shtyp. Tekniku konfirmon se Rrahmani do të jetë me ekipin në Milano por ndeshja do të vendosë nëse ai do të jetë në gjendje të luajë apo jo.

-Si është skuadra?

Gjatë kësaj periudhe pushimi ne bëmë atë që duhej, duke punuar në thellësi për të gjitha cilësitë e nevojshme, duke i vlerësuar lojtarët individualisht mes atyre që u kthyen nga Kupa e Botës dhe atyre që kishin qenë me pushime. Nga sa kemi parë, përgjigjet kanë qenë të mira, siç e thashë tashmë, për ne nuk është një rifillim sepse kokat tona janë aty ku e lamë. Ne e nisëm këtë udhëtim të bukur një vit e gjysmë më parë dhe nuk ka ndalesa, nuk ka stacione, do të ndalemi vetëm kur e dimë se si do të përfundojë”.

-Si është Rrahmani?

Ai do të jetë me ne por do të duhet ndeshja për të nxjerrë përfundime për gjendjen e tij. Është e qartë që më bëhet e lehtë të them se ai bëri gjithçka, duke u kthyer gradualisht, duke ndjekur hap pas hapi në stërvitje, jemi të kënaqur por duhet të gjykojmë rezultatin e fushës.”

-Ngjashmëritë Napoli-Argjentinë? A ndihet Spalletti më napolitan teksa vazhdon këtë rrugë?

Scudetto është pak nga obsesioni juaj, jo i imi, ai përfundon gjithmonë atje. Obsesioni im është të shoh këtë qytet të çmendet nga gëzimi, edhe unë mësova të jem napolitan, kuptova që tashmë isha mjaftueshëm dhe kjo duke parë qytetin. shpërthen nga gëzimi është ajo që do të doja më shumë përtej meritave dhe lavdërimeve”.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga