Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

Roma bën goditjen e merkatos, Mourinho "peshkon" në Francë objektivin e Milanit

Shkruar nga NEWSPORT

Roma ka gati nënshkrimin e parë për merkanton e verës. Sipas asaj që raportojnë mediat italiane, kryeqytetasit janë në bisedime me mesfushorin e Lyon, Houssem Aouar. 24-vjeçari ka një kontratë deri në qershor të 2023 me francezët duke dalë kështu si një lojtarë i lirë dhe Mourinho është gati të përfitojë.

Verdhekuqtë dhe francezo-algjeriani kanë bërë edhe vizitat mjeksore në fshetësi dhe mefushori ka thënë “PO”. Tashmë pritet vetëm të hapet merkato për nënshkrimin e kontratës më lojtarin. Për Aouar i interesuar ishte edhe Milani por verdhekuqtë u treguan më të shpejtë.

Në përvojën e tij në Francë, Aouar shënoi 48 gola dhe 37 asistime në 258 ndeshje të luajtura, duke dëshmuar se ka aftësi shënuese dhe krijuese. Këtë sezoni mesfushori pati probleme me trajnerin Blanc dhe për këtë arsye në total ka zhviulluar vetëm 14 ndjeshje.

[caption id="attachment_676633" align="alignnone" width="300"] Houssem Aouar[/caption]

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga