Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

Rinovim dhe dy klauzola për Osimhen, De Laurentiis është i “tmerrshëm”

Shkruar nga NEWSPORT
Rinovim dhe dy klauzola për Osimhen, De Laurentiis është i

Victor Osimhen është sulmuesi më i kërkuar nga klubet europiane. Sulmuesi i Napolit duket se ka marrë vendimin të qëndrojë te kampionët e Serie A të paktën edhe për një sezon tjetër.

Aurelio De Laurentiis ka bërë një punë fantastike, duke treguar gjithë aftësitë e tij bindëse për të “blinduar” Osimhen dhe për të bërë që sulmuesi të qëndrojë në Napoli.

Palët do të rinovojnë kontratën mes tyre, e cila përveç përmirësimeve të ndjeshme të kushteve financiare do të ketë edhe dy klauzola mjaft të veçanta. E para ka të bëjë me klubet europiane nëse tentojë transferimin e tij dhe e dyta është specifikisht për Arabinë Saudite.

Çmimi për këtë të fundit është stratosferim, pasi klubet arabe siç po dëshmojnë këtë sezon janë vërtet të papërmbajtshëm në shpenzimin e shifrave për transferimin e lojtarëve.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga