Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

REZULTATET/ 12 gola në 5 ndeshje, Besëlidhja dhe Valbona nuk “falin” në Kategorinë e Dytë

Shkruar nga NEWSPORT
REZULTATET/ 12 gola në 5 ndeshje, Besëlidhja dhe Valbona nuk

Kanë përfunduar edhe 5 sfidat e Kategorisë së Dytë, teksa ditën e sotme në fushë kanë zbritur ekipet e grupit A. 12 gola në këto takime janë shënuar.

Adriatiku ka fituar në transfertë ndaj Gramshit me shifrat 2-1, teksa 3-1 ka fituar Iliria ndaj Murlanit. Besëlidhja nuk ndalet, teksa këtë herë triumfon 4-0 ndaj Albanëve në transfertë.

Valbona rikthehet te fitorja, teksa në shtëpi ka mposhtur 1-0 Veleçikun, ndërsa sfida tjetër mes Naftëtarit dhe Sopotit ka përfunduar në barazim 0-0.

Ndeshjet dhe rezultatet:

GRAMSHI – ADRIATIKU 1 – 2

ILIRIA -  MURLANI 3 – 1

ALBANËT  - BESËLIDHJA 0 – 4

VALBONA – VELEÇIKU 1 – 0

NAFTËTARI – SOPOTI 0 – 0

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga