Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

PSG-ja nuk humb kohë, nis bisedimet me Dortmund për lojtarin e “preferuar” të Real Madrid

Shkruar nga NEWSPORT
PSG-ja nuk humb kohë, nis bisedimet me Dortmund për lojtarin e

Jude Bellingham është një nga lojtarët më të kërkuar nga skuadrat “big”, me lojtarin e Borussia Dortmund që do të marrë sërish vëmendjen e merkatos së verës. Largimi i anglezit nga Premier League drejt Bundeligës ka rezultuar goditja e duhur, pasi tashmë i ka mundësinë e një tjetër hapi të madh në karrierën e tij futbollistike.

Sipas medias fraanceze, PSG ka nisur bisedimet e para me klubin e “verdhezinjve”, por ende nuk është bërë e ditur se cila është oferta e menduar për talentin e mesfushës.

Kujtojmë se përveç PSG-së edhe Liverpool, Manchester City dhe Reaal Madrid janë në garë për shërbimet e 19-vjeçarit anglez, ku merkatoja e verës do të jetë tepër e “nxehtë” për të. Anglezi nuk e ka fshehur dëshirën e një kalimi në “Santiago Bernabeu”, me “Los Blancos” që mund ta konsiderojnë si avantazh.

Cilado skuadër që do të arrijë të sigurojë shërbimet e Bellingham, minimumi që duhet të derdhë në arkat e Borussia Dortmund do të jetë 100 milionë euro.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga