Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

Protagonisti i Derbit të Torinos, sulmuesi Vlahovic: Juventus nuk dorëzohet kurrë, 3 pikë me vlerë

Shkruar nga NEWSPORT
Protagonisti i Derbit të Torinos, sulmuesi Vlahovic: Juventus nuk

Juventus arriti të fitojë derbin e parë kundër Torino me shifrat 1-0. Goli i Vlahovic ka mjaftuar për të marrë 3 pikët në javën e 10 të Serie A. Në përfundim të takimit ka folur sulmuesi serb i bardhezinjve që po kthehet në një lider tek “zonja e vjetër”.

Dusan Vlahovic foli për derbin kundër Torinos: "E dinim që nuk do të ishte një ndeshje e lehtë veçanërisht sepse është derbi dhe ata janë një ekip shumë i vështirë. I përgëzoj për ndeshjen që zhvilluan. Ishte e rëndësishme për ne që të fitonim dhe të rikthehemi në rrugën e duhur pasi ne duhet të vazhdojmë me këtë ritëm”.

"Ne shkojmë lojë pas ndeshje. Të gjithë i dimë qëllimet e Juventusit, i cili kurrë nuk dorëzohet dhe nuk do të dorëzohet kurrë. Sigurisht që të gjithë e mbështesim Allegrin. Mendoj se janë pyetje të parëndësishme këto. Ne ndjekim çdo fjalë të trajnerit. Të gjithë kanë një periudhë, por sot bëmë atë që duhej të bënim, të fitonim dhe duhet të vazhdojmë kështu. Ne jemi të gjithë në dispozicion të ekipit dhe jo ekipi në dispozicion tonë, por jam i sigurt që unë po jap 100%. E rëndësishme është se ne kemi fituar dhe 3 pikët janë thelbësore”.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga