Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

Princi William "karikon" Anglinë para finales: I gjithë kombi është me ju, silleni në shtëpi

Shkruar nga NEWSPORT
Princi William "karikon" Anglinë para finales: I gjithë

Anglia do të luajë sot finalen e madhe të EURO 2020 ndaj Italisë. Për "3 Luanët" është një ndeshje speciale pasi luajnë për herë të parë një finale europiani dhe këtë takim do ta luajnë pikërisht në shtëpinë e tyre në "Wembley".

Pas mesazhit të Mbretëreshës Elisabeta për lojtarët, sot ka qenë radha e Princit William për të karikuar futbollistët anglez dhe trajnerin Southgate. Përmes një postimi në rrjetet sociale, Princi William u ka uruar fat lojtarët dhe është shprehur se i gjithë kombi është me ta sot.

"Southgate, Harry Kane dhe të gjithë anëtarë të ekipit, dua t'ju uroj shumë fat për këtë mbrëmje. Të gjithë bëjnë punën e tyre, çdo element është thelbësor. Unë jam shumë i lumtur, i gjithë vendi është me ju. Fat të mirë, silleni në shtëpi! " .

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga