Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

VENDI

Përballja në Klasike, Tirona Fanatics: Përtej 90 minutave, për leksionet e rradhës

Shkruar nga NEWSPORT
Përballja në Klasike, Tirona Fanatics: Përtej 90 minutave,

Kryendeshja e javës së 16-të të Superiores është ajo mes Tiranës dhe Vllaznisë, ditën e dielë në orën 13:30 në ‘Selman Stërmasi’.

Dy ekipet kërkojnë fitoren, me bardheblutë që do ta shihnin si tragjedi një hap fals. Vetëm 3 pikë i ndan në renditje me shkodranët të 5-tit dhe kryeqytetasit të 3-tët. Një ndeshje që gjithmon prodhon emocion si në fushë, ashtu dhe në shkallët e tribunave.

Janë pikërisht ultrasit bardheblu, ‘Tirona Fanatics’ që kanë bërë lajmërinin e parë për sfidën.

“Te dielen ne 13:30 TIRONA luan te rradhes ndaj vllaznis ne “Selman Stermasi”. Prezenca eshte detyrim! Shkojme bashke, pertej 90minutave per leksionet e rradhes! Vetem per TIRONEN! Te dielen”, shkruan tifogrupi.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga