Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

Pauza e kampionatit, DINAMO “falenderon” kombëtaren (ARSYEJA)

Shkruar nga NEWSPORT
Pauza e kampionatit, DINAMO “falenderon” kombëtaren (ARSYEJA)

Kampionati shqiptar është ndërprerë pasi vëmendjen e marrin ndeshjet kualifikuese të Euro 2024. Në këtë mënyrë ka disa ditë më shumë për skuadrat që të përgatisin ndeshjet e radhës.

Kjo pauzë e kampionatit u shkon për shtat skuadrave të cilat kanë mungesa lojtarësh për shkak dëmtimesh. Një prej tyre është edhe Dinamo. Patrik bardhi, Danaj dhe Smaçi kanë më shumë kohë në dispozicion që të riaftësohen dhe të të bëjnë maksimunin për t;u kthyer gati për sfidën e 1 prillit ndaj Korabit.

Gjithsesi mbetet të shikohet gjendja përfundimtare e tyre, por kjo pauzë i ka favorizuar dhe kjo është diçka pozitive për Dritan Mehmetin, pasi shpresat janë të mëdha që t’i ketë në dispozicion që në sfidën e radhës.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga