Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

PARTIZANI përballet me TEUTËN, por mendjen e ka te... EGNATIA. Demat kanë nisur me llogaritë

Shkruar nga NEWSPORT
PARTIZANI përballet me TEUTËN, por mendjen e ka te... EGNATIA. Demat

Teuta do të jetë kundërshtari i radhës për Partizanin në kampionët, me skuadrat që do të përballen mes tyre në kuadër të javës së 17-të të Abissnet Superiore. Një sfidë shumë e rëndësishme për të kuqtë që kanë nisur të bëjnë edhe llogaritë.

Edhe pse janë durrsakët pengesa e radhës për djemtë e Giovenni Coellës, përsëri kryeqytetasit kanë mendjen te Egnatia, kundërshtari për javën e 28-të. Llogaritë kanë nisur të bëhen sa i takon çështjes së kartonëve, ku dy lojtarët kryesorë të të kuqve rrezikojnë duelin me rrogozhinasit.

Bëhet fjalë për Tedi Carën dhe Da Silvën, të cilët kanë nga 3 kartonë secili dhe nëse ndaj Teutës ndërshkohen me një tjetër karton të verdhë, atëherë do të pezulohen për duelin me Egnatian..

Kujtojmë se Partizani kryeson tabelën e klasifikimit me 44 pikë, po aq sa Tirana, por për shkak të ndeshjeve direkte janë ata liderit e kampionëtit.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga