Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

Partizani humbet një lider por nuk del pa gjë, Eneo BITRI mbush arkën e “Demave” (SHIFRA)

Shkruar nga NEWSPORT
Partizani humbet një lider por nuk del pa gjë, Eneo BITRI mbush

Largimi i Eneo Bitrit ka lënë një boshllëk të madh në mbrojtjen e Partizanit. Të kuqtë po hasin shumë vështirësi në repartin defansiv këtë sezon teksa kanë mbrojtjen e dytë më të dobët. Sikur të mos mjaftonte kjo, tani largohet edhe një lider i këtij reparti dhe kapiteni i ekipit.

Eneo Bitri pritet të zyrtarizohet në Superligën e Çekisë me Banik Ostrava, kjo do të jetë aventura e tij e dytë jashtë vendit pas Astanas. Mirëpo, nga largimi i tij, Partizani nuk del i humbur pasi sipas shtypit të shkruar, do të përfitojnë 150 mijë euro nga ky operacion, që do të shkojnë direkt në arkën e klubit me të cilat mund të përforcojë sërish ekipin për të gjetur zëvëndësuesin e Bitrit.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga