Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

Partizani gati të humbasë një lider, Eneo BITRI firmos në Çeki

Shkruar nga NEWSPORT
Partizani gati të humbasë një lider, Eneo BITRI firmos në

Merkatoja e Partizanit flet e gjitha për Xhuliano Skukën për të cilin ofertat nuk mungojnë. Teksa pritet të qartësohet situata e tij, një futbollist tjetër “trazon” ekipin e Colellas. Sipas “Sport Ekspres”, kapiteni i të kuqve, Eneo Bitri është shumë pranë largimit për herë të dytë nga të kuqtë.

Qendërmbrojtësi është shumë pranë kalimit në kampionatin e Çekisë me ekipin Banik Ostrava, që ndodhet në mesin e tabelës në kampionatin vendas. Largimi i Bitrit lë një boshllëk të madh për t’u mbushur nga drejtuesit e Partizanit që nuk do të qendrojnë duarkryq në merkato.

Bitri që kur u afrua për herë të parë te Partizani, arriti të krijojë impakt të menjëhershëm dhe paraqitjet e mira i mundëusan një kalim te Astana në Kazakistan për t’u rikthyer përsëri te të kuqtë ku prej vitesh është ndër mbrojtësit më të mirë në vend.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga