Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

Oliver Zhiru : Shqipëria nuk është dorëzuar ende

Shkruar nga NEWSPORT

Shqipëria zbret të mërkurën në ndeshjen e dytë të saj në Kampionatin Europian kundër organizatorëve të Francës .Pjesa e parë në ndeshjen me Zvicrën duhet të lihët pas krahëve dhe të vazhdohet përpara. Oliver Zhiru sulmuesi i skuadrës franceze mendon se kombëtarja jonë nuk duhet nënvlerësuar pasi ajo nuk është dorëzuar ende. Ai i gëzohet mungesës së Canës në formacion dhe shprehet se megjithatë francën e pret një ndeshje e vështirë.zhiru

“Shqipëria është me një skuadër me shumë kualitete brenda. Ne gjatë këtyre ditëve do t’i studiojmë në maksimum ata. Shqipëria nuk është dorëzuar ende, ne pamë një pjesë të ndeshjes që ata zhvilluan ndaj Zvicrës, dhe fati ynë i mirë është se Lorik Cana, kapiteni  i tyre u ndëshkua me karton të kuq në atë sfidë dhe do të mungojë në Velodrome.Na pret një ndeshje shumë e vështirë por ne njëkohësisht do të japim maksimumin për të fituar sepse duam të marrin revansh, për atë humbje që pësuam në miqësore ndaj Shqipërisë në vitin 2015-të. Do të jetë një ndeshje tjetër me siguri por nuk kemi rrugë tjetër veç suksesit”,-ka thënë Zhiru për “TF1”.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga