Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

Nuk ndalet Skënderbeu, projekton fazën përgatitore

Shkruar nga NEWSPORT
Nuk ndalet Skënderbeu, projekton fazën përgatitore

Skuadra e Skënderbeut do të zhvillojë një fazë përgatitore në Austri. Ashtu siç ka bërë pesë vitet e fundit, duke e zhvilluar fazën përgatitore jashtë vendit, kampionët e Shqipërisë do të udhëtojnë drejt Tirolit, ku klubi i ka krijuar kushtet e nevojshme ekipit në funksion të përgatitjeve sa më serioze dhe cilësore në kuadër të raundit të dytë të UEFA Champions League. Bardhekuqtë do të qëndrojnë dymbëdhjetë ditë në Tirol, prej datës 25 qershor deri më 6 korrik. Gjatë kësaj kohe skuadra korçare do të zhvillojë katër miqësore, përkatësisht:

27/28 Qershor 2016 K.F Skënderbeu-Rapid Wiena

30 Qershor 2016 K.F Skënderbeu-Lask Linz

2 Korrik 2016 K.F Skënderbeu-Qarabach

5 Korrik 2016 K.F Skënderbeu-Universitatea Craiova

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga