Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

Nuk është Gjelbrim TAIPI, VLLAZNIA i “qepet” keq Kukësit dhe arrin akordin me një tjetër titullar

Shkruar nga NEWSPORT

Vllaznia ka zyrtarizuar në stol Migen Memellin dhe tashmë kanë nisur me punën për ndërtimin e skuadrës për sezonin e ri. Në “radarin” e kuqebluve duket se kanë rënë lojtarët e Kukësit.

Pasi u përfol se Gjelbrim Taipi ishte pjesë e listës, tashmë sipas “Shkodra Sport” bëhet e ditur se një tjetër lojtar ka arritur akordin me shkodranët.

Altin Bytyçi raporrtohet se pej kohës është në bisedime me drejtuesit e Vllaznisë, ndërsa pret vetëm të shkëputë kontratën me verilindorët, ajo aktualja i përfundon në fund të qershorit.

Në 32 ndeshje këtë sezon ka shënuar 1 gola dhe 22-vjeçari u kthye në një pikë kyçe për formacionin e Rraman Hallaçit dhe tashmë pritet të “përshndetet” me skuadrën kuksiane.

Oferta e Vllaznisë ka tunduar lojtarin, pasi shkodranët do të luajnë edhe në Europë ku Bytyçi mund ta shikojë si trampolinë për të ardhmen. Shumë shpejt pritet edhe marreëeshja e të dy palëve.

[caption id="attachment_695759" align="alignnone" width="864"]Altin Bytyci Altin Bytyci[/caption]

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga