Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

Një tjetër dardan gati për Kombëtaren shqiptare, Sylvinho jep ‘dritën jeshile’ për shtatlartin e mbrojtjes

Shkruar nga NEWSPORT
Një tjetër dardan gati për Kombëtaren shqiptare, Sylvinho

Shqipëria e sotme gëzon një grup solid, plot yje të ciëlt po na dërgojnë në Europianin e Gjermanisë. Nga porta deri në sulm, Sylvinho ka mundësinë të bëjë zgjedhje të ndryshme me lojtarë që kanë cilësinë të bëjnë mirë në fushën e lojës, cilido qëoftë ai.

Megjithatë, për të ardhmen nuk ndalohet kurrë së punuari ndaj FSHF, vijon vëzhgimin e talentëve shqiptarë anëembanë botës. Në oribtën kuqezi ka rënë Amar Gërxhaliu, qendërmbrojtësi 21-vjeçar i cili luan me Antalyaspor në Superligën turke.

Shtatlarti 1.93 i gjatë ka qenë më parë pjesë e moshave U18 ku luajti 1 ndeshje, ndërsa së fundi ka zhvilluar edhe një sfidë me Kosovën U21. Lojtari pëlqehet nga stafi teknik dhe një ftesë pritet të shkojë në drejtim të tij.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga