Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

" The New York Times": Matematika mban në garë Shqipërinë

Shkruar nga NEWSPORT
" The New York Times": Matematika mban në garë

Kombëtarja shqiptare ishte një risi në kampionatin Europian këtë viti. Ajo është në sytë e të gjithë botës, duke bërë që shumë media të bëjnë lajmë posaççërisht për kuqezinjt tanë. E përditshmja Amerikane "The New York Time", shkruan një artikull për kombëtaren shqiptaren, për shanset që kanë për kualifikim në këtë kompetiçion.

Pavarësisht një përpjekjeje heroike kundër Françës, të mërkurën, Shqipëria i ka humbur dy ndeshjet e para dhe ka shanse të pakta për të avançuar më tej. Matematikisht, ajo ka ende një mundësi për t’u kualifikuar si njëra ndër më të mirat e vendit të tretë. 3 pikë ndoshta nuk janë mjaftueshëm, sepse gjasat janë që Shqipëria të mos jetë e vetmja skuadër me kaq pikë në vendin e tretë. Sidoqoftë, shpresa e vetme është për të mposhtur Rumaninë, të dielën në Lyon.Mundësisht pa pësuar gol dhe duke shënuar më shumë se një të tillë. Sipas përllogaritjeve tona, po zuri vendin e tretë në grup, me 3 pikë të grumbulluara, Shqipëria ka 47 për qind shanse për t’u kualifikuar”, shkruan prestigjozja amerikane.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga