Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

Ndeshja e Nations League, Juxhin Xhaja vendos drejtësi në Europë

Shkruar nga NEWSPORT

Lihtenshtejni dhe Andorra luajnë nesër në 20:45 për grupin D të Nations League. Në 20:45 në Vaduz, drejtësinë do e vendosin arbitrat nga Shqipëria. UEFA i ka besuar Juxhin Xhajës këtë duel, që do ketë ndihmësa Rejdi Avdon, Nertil Bregasin dhe Eldorjan Hamitin si arbitër të katërt.

Ekipi i VAR do jetë italian, me Pairreto dhe Passeri që do i vijnë në ndihmë shqiptarëve nga teknologjia. Pas arbitrimit në Conference League, arbitrat nga Shqipëria janë thirrur sërish në apel.

Kujtojmë se në 27 shtator Enea Jorgji do vendosë drejtësinë në duelin miqësor të U-21 mes Anglisë dhe Gjermanisë.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga