Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

Ndaj Laçit për “jetë a vdekje”, kapiteni “braktis” Vllazninë

Shkruar nga NEWSPORT
Ndaj Laçit për “jetë a vdekje”, kapiteni

Vllaznia do të luajë ndaj Laçit sfidën e javës së 13-të të Superiores, takim që do të liuhert ditën e shtunë në “Loro Boriçi” duke nisur që nga ora 17:00. Kuqeblutë nuk e njohin fitoren prje 3 ndeshjesh dhe ndaj kurbinasve do të kërkojnë rikthimin te fitorja.

Qatip Osmani do të tentojë të sigurojë fitoren e parë në stolin e shkodranëve, teksa kuqeblutë do të hyjnë në fushë për “jetë a vdekje”. Një duel ku 3 pikët janë detyrim për të shkelmuar krizën në të cilën ndodhen.

Për ta nuk do të jetë aspak e lehtë, pasi do të ketë edhe mungesa të rëndësishme. Ndaj bardhezinjve nuk do të japë konteributin e tij Bekim Bala. Kapiteni u ndëshkua me karton të verdhë në duelin me Partizanit dhe në këtë mënyrë ka plotësuar numrin 4-të.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga