Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

Ndaj Laçit nis "gjuetia" për të kapur Tiranën, 3 mungesa dhe 2 rikthime për Partizanin

Shkruar nga NEWSPORT
Ndaj Laçit nis "gjuetia" për të kapur Tiranën, 3

Partizani ka vijuar ditën e djeshme me përgatitjet për ndeshjen ndaj Laçit në transfertë pasnesër në orën 15:00 për javën e 29-të të Superiores. Të kuqtë pas barazimit me Egnatian duan të rikthehen te fitorja për të vazhduar garën e titullit kampion me rivalët e Tiranës, të ciëlt kryesojnë me 2 pikë më shumë.

Trajneri Colella do të ketë 3 mungesa të rëndësishme në transfertën e vështirë kurbinase me Tedi Carën, Remzifaik Selmanin dhe Maguette Gueye që do të jenë 3 mungesat e sigurta të kësaj ndeshje. Për Selmanin sezoni konsiderohet i mbyllur por 2 të tjerët kanë thjeshtë një dëmtim të lehtë por që i mban jashtë kësaj ndeshje.

Gjithsesi, ka edhe lajme të m ira pasi lideri i skuadrës Bruno Telushi është gati të rikthehet në detyrë, poashtu edhe mbrojtësi Atanaskoski. Dyshja janë në rrugën e duhur drejt rikuperimit 100% për ndeshjen e të dielës.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga