Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

NATIONS LEAGUE/ Grupi i Ferrit për Italinë, Shqipëria dhe Kosova me njohje të 'vjetra'. Njihuni me të gjitha grupet

Shkruar nga NEWSPORT
NATIONS LEAGUE/ Grupi i Ferrit për Italinë, Shqipëria dhe Kosova

Shqipëria dhe Kosova kanë mësuar rivalët e tyre në grupet e Nations League. Kuqezinjtë u shortuan në Grupin B1 me Çekinë, Ukrainën dhe Gjeorgjinë. Rigjejmë sërish çekët pas 2 përballjeve epike në kualifikueset e Euro 2024.

Kosova në anën tjetër u shortua në Grupin C2 me Rumaninë, Qipron dhe një mes Lituanisë e Gjibraltarit që do të luajnë në Play-Off. Edhe dardanët gjejnë një rival nga kualifikueset e Euro 2024 teksa u përballën 2 herë me Rumaninë.

Ndërkohë Grupi i Ferrit pa mëdyshjen më të vogël është Grupi A2 me Italinë, Belgjikën, Francën dhe Izraelin.

Mësoni të gjitha grupet e Nations League:

League A

Grupi 1: Kroaci, Portugali, Poloni, Skoci

Grupi 2: Itali, Belgjikë, Francë, Izrael

Grupi 3: Hollanda, Hungari, Gjermani, Bosnje

Grupi 4: Spanjë, Danimark, Zvicër, Serbi

League B

Grupi 1: Çeki, Ukraina, SHQIPËRIA, Gjerogji

Grupi 2: Angli, Finland, Irlanda, Greqi

Grupi 3: Austri, Norvegji, Slloveni, Kazakistan

Grupi 4: Uells, Islandë, Mali i Zi, Turqi

League C

Grupi 1: Suedi, Azerbajxhan, Sllovakia, Estonia

Grupi 2: Rumani, KOSOVA, Qipro, Lituani/Gjibraltar

Grupi 3: Luksemburg, Bullgari, Irlanda e Veriut, Bjellorusi

Grupi 4: Armeni, Ishujt Faroe, Maqedonia e Veriut, Letoni

League D

Grupi 1: Lituani/Gjibraltar, San Marino, Lihtenshtejn

Grupi 2: Moldavi, Malta, Andorra

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga