Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

“Natë e madhe për shqiptarët, kur ishim në Euro 2016 luaja në Kosovë”, Ramadani: Partizani B më bëri shumë të fortë

Shkruar nga NEWSPORT
“Natë e madhe për shqiptarët, kur ishim në Euro 2016

Shqipëria mori një fitore fantastike me rezultatin 3-0 ndaj Çekisë. Pas ndeshjes, Ylber Ramadani foli për Supersport.

"Natë e madhe për të gjithë, 3 pikë të arta. U futëm për fitore pastaj edhe kur e bën golin, ata e morën lojën në kontroll. Natë e madhe për shqiptarët kudo që janë, për familjen time pasi e përqafova babain. Mirëpo, ka edhe një ndeshje. Sot para lojës me Ajetin dhe Gjimshitin dhe nuk më kujtohet kur shkuam në Euro 2016 pasi isha në Kosovë.

Fillimin e kisha të vështirë me dokumenta në Kosovë. Luajta 4 muaj me Partizanin B por kjo më bëri më të fortë pasi mësova shumë. Ne e njohim shumë mirë njëri-tjetrin, jemi kompakt. Ata nuk kishin shanse, nuk rrezikuan asgjë. Kemi cilësi në ekip dhe kjo na bën shumë mirë neve. Gjithmonë i jam falenderues Zotit më pas familjes sime."

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga