Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

MOVIOLA/ VAR-i në "gjumë", analistët njëzëri: Penallti e padhënë për Egnatian, Bekaj faull dyshe (VIDEO)

Shkruar nga NEWSPORT
MOVIOLA/ VAR-i në "gjumë", analistët njëzëri:

Tirana fitoi dje 2-1 kundër Egnatias, sfidë e vlefshme për javën e 29-të të Superiores. Kjo ndeshje ishte objekt moviole në panelin e emisionit "Skaner". Bujar Pregja në rolin e specialistit evidentoi një rast në fundin e takimit.

Dwamena vihet përballë Bekajt, ndërsa ky i fundit në përpjekje për të larguar sferën, rrëzon sulmuesin e Egnatias, por edhe lojtarin e vet. Pikërisht për këtë, Pregja tha:

"Ky është faull dysh. Ka rrëzuar kundershtarin, por dhe lojtarin e vet". Kjo u mbështet dhe nga analistët e tjerë në studio. "Por është penallti që jepet nga gjyqtari i fushës. Jo se nuk duhej të kishte ndërhyrë VAR-i", tha Pregja.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga