Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

Milan sfidon Torinon në Kupën e Italisë, shumë surpriza nga Pioli

Shkruar nga NEWSPORT

Milan dhe Torino do të ndeshen në sfidën e vlefshme për fazën e 1/8-tave të Kupës së Italisë. Dueli i cili do të zhvillohet në San Siro, do startojë në orën 21:00 ku arbitër kryesor është 37 vjeçai italian, Antonio Rapuano.

Stafano Pioli ka surprizuar me zgjedhjet e tij, ku në majën e sulmit ka vendosur De Ketelaere dhe Diaz. Torino nuk ka ndryshuar shumë në formacionin e saj, duke i besuar më të mirëve pasi kërkojnë me patjetër fazën çerekfinale.

Formacionet zyrtare:

MILAN (3-5-2): Tatarusanu; Kalulu, Kafaz, Tomori; Saelemaekers, Vranckx, Tonali, Pobega, Dest; Brahim Diaz, De Ketelaere. 

TORINO (3-4-2-1): Milinkovic-Savic; Djidji, Schuurs, Mirëmëngjes; Singo, Ricci, Lukic, Rodriguez; Miranchuk, Vlasic; Sanabria.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga