Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

Milan dhe Inter, 120 minuta për 20 milionë euro. Gjigantët italian “kryqëzojnë” gishtat

Shkruar nga NEWSPORT
Milan dhe Inter, 120 minuta për 20 milionë euro. Gjigantët

20 milionë euro për një çerekfinale në Champions League. Kjo është shuma që do të përfitojë Milani dhe Interi nëse ia dalin të kualifikohen për në raundin tjetër teksa 10.6 milionë janë të garantuar nga UEFA deri në këtë fazë.

Shto këtu bonuset e sponsorave dhe shitja e biletave do të ishte një ndihmë e jashtëzakonshme për dy ekipet të cilët me këto para mund të mbyllin çështjet delikate të rinovimeve ku Leao, Calhanoglu, Bastoni dhe Lautaro presin përgjigje nga drejtuesit.

Kuqezinjtë e kanë hedhur hapin e parë teksa fituan minimalisht me Tottenham në San Siro por në Londër i pret një ndeshje shumë e vështirë. Zikaltërit ende s’kanë zbritur në fushë dhe të mërkurën do të presin Porton në shtëpi për ndeshjen e parë.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga