Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

Migen Memelli nuk kursen lojtarët, miqësore para duelit me Partizanin

Shkruar nga NEWSPORT
Migen Memelli nuk kursen lojtarët, miqësore para duelit me Partizanin

Vllaznia prej ditësh vazhdon stërvitjen në mënyrë intensive, me kuqezblutë që po marrin ngarkesën e duhur për të përballuar një sezon të gjatë dhe të lodhshëm në kampionat. Pavarësisht pauzës së Superiores për shkak të ndeshjeve të kombëtaresve, Migen Memelli nuk ka ndërmend të kursejë lojtarët.

Trajneri i kuqezbluve do të zbresë ditëne sotme në fushë skuadrën për të zhvilluar një ndeshje miqësore me FK Decic në stadiumin "FSCG Football Ground" në Podgorice, duke nisur që nga ora 18:00. Memelli kërkon që të mbajë lojtarët në formë përpara duelit me Partizanin në kampionët që do të luhet më 13 shtator.

Në këtë miqësore nga minuta e parë pritet të luajë Ardit Krymi, i cili ka lënë prapa krahëve dëmtimin dhe tashmë është i gatshëm për shkodranët. Ndërkohë vazhdojnë rikuperimin Juric dhe Ceshnmedijiev.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga