Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

Merr “flakë” derbi, “Tirona FANATICS” thumbon para sfidës: Nxënësit më me fat që ka pa historia, të vetmit që marrin leksione 4 herë në vit

Shkruar nga NEWSPORT
Merr “flakë” derbi, “Tirona FANATICS” thumbon para

I gjithë futbolli shqiptar i ka sytë te derbi i së hënës më 6 mars edhe pse sot dhe nesër janë për t’u luajtur ndeshjet e Kupës. Madhësia e kësaj ndeshje është aq e rëndë sa nuk mund të tregohesh modest e të fokusohesh në sfidën e rradhës.

Prej ditësh kjo ndeshje është ndezur jashtë fushave me deklarata nga ish-protagonsitë apo postime në rrjet sociale nga lojtarë aktual.

Rradha është e protagonistëve absolut, atyre që nuk dështojnë asnjëherë, bëhet fjalë për tifozët. Të parët që kanë reaguar janë tifogrupi i bardhebluve, Tirona Fanatics të cilët me një postim në rrjete sociale thumbojnë kundërshtarët e tyre të tribunave.

“6 ditë nga ndeshja e rradhës kundër morrave... Nxënesve më me fat që ka pa historia, të vetmit qe marrin leksione 4 herë brenda vitit... Për 6 ditë... të rradhës! MYTI KTO M*TA”-shkruan tifogrupi.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga