Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

Merkato dhe përforcime, ja si Partizani do të kërkojë titullin kampion

Shkruar nga NEWSPORT
Merkato dhe përforcime, ja si Partizani do të kërkojë

Partizani ka bërë goditje tepër cilësore në merkaton e janarit dhe për momentin mban statusin e klubit që ka shpenzuar më tepër në këtë periudhë për të përforcuar skuadrën. Nga Sukaj te Boniface apo dhe Cektovic për të synuar titullin kampion, këto janë tre emrat big për të kuqtë.

Skuadra e Starovës pritet të ndryshoj skemë dhe taktikë në fushën e lojës. Përparësi pritet të ketë reparti sulmues pasi në 18 javët e para të kampionatit pesha binte vetëm në një ose dy lojtarë të cilët e kishin pothuajse të pamundur të jepnin rezultat pozitiv.

Në formacionin e mundshëm të fillimit të fazës së dytë, mungojnë dy futbollistë mjaft cilësorë si Sukaj i cili është rikthyer në merkaton e janarit pranë ekipit të kuq dhe Torrasa që sapo është kthyer nga Argjentina.

Formacioni i mundshëm i Partizanit pritet të jetë 4-3-3

Hoxha

Ibrahimi  Krasniqi Atanda Kalari

Vila  Batha Trashi

Bardhi Ekuban Mazrekaj

 

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga