Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

Mbappe ka thyer heshtjen: Nuk kam kohë të merrem me gjëra të parëndësishme

Shkruar nga NEWSPORT
Mbappe ka thyer heshtjen: Nuk kam kohë të merrem me gjëra të

Kylian Mbappe më në fund ka thënë fjalën e tij për festën e “tepruar” të Emiliano Martinez pas fitores së Argjentinës në Kupën e Botës ndaj Francës.

Martinez e përdori imazhin e Mbappe, si një mundësi për të tallur pa pushim në festimet e tij. Portieri i Aston Villa bëri thirrje për një 'moment heshtjeje' në dhomën e zhveshjes dhe u fotografua duke mbajtur një kukull me fytyrën e Mbappes në shpinë në Buenos Aires.

Mbappe ka qëndruar i heshtur gjatë gjithë kësaj kohe deri në mbrëmjen e djeshme ku foli pas ndeshjes. Francezi me shumë klas largoi vëmendjen nga kjo çështje: “Kam biseduar me të pas ndeshjes dhe e përgëzova. Për të ishtë një objektiv jetësor dhe për mua por humba, kështu që duhet të përçojmë një sport të mirë. Festimet nuk janë një problem i imi. Unë nuk humb kohë në të tilla gjëra të parëndësishme."

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga