Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

Video / Mallkimi mbërthen fort Mesin, ja çfarë bën në finale!

Shkruar nga NEWSPORT
Video / Mallkimi mbërthen fort Mesin, ja çfarë bën në

Futbollisti  më i mirë në botë, Lionel Mesi, nuk ia del sërish. Mallkimi nuk dëshiron ta braktisë atë dhe po e mban të mberthyer fort. Ka gabuar edhe këtë radhë, kur pritej, që errësia me fanellën e  Argjentinës të merrte fund. Por sërish humbje në finalen me Kilin dhe një penallti e humbur nga “pleshti”, që me siguri do ta godasë fort pskologjikisht. Kili i mer Argjentinës trofeun e dytë radhazi brenda dy vjetësh. Vendosin penalltitë, ku Argjentina ka gabuar dy herë, me Mesin dhe Bilian. Gabon edhe Vidal, por në fund fiton trofeun, kurse Mesi sërish thatë. Shikoni penalltitë:

https://youtu.be/Muaa0UeWJOE?t=147

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga