Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

VENDI

Longo dhe Shehi zgjedhin 22 titullarët, publikohen formacionet në Teuta - Tirana

Shkruar nga NEWSPORT
Longo dhe Shehi zgjedhin 22 titullarët, publikohen formacionet në

Teuta dhe Tirana do të përballen sonte në mbrëmje në orën 19:00 në Niko Dovana për të zhvilluar ndeshjen e javës së dytë të Superiores.

Bardheblutë duan të vazhdojnë me hapin e fitoreve pasi e nisën sezonin në mënyrën e duhur duke mposhtur Dinamon në derbi. Për durrsakët vendas, është ndeshja e parë pasi ajo me Partizanin që supozohej të hapte edicionin e ri, u shty për shkak të impenjimeve europiane të të kuqve.

Trajnerët Longo e Shehi kanë përzgjedhur formacionet titullare dhe në të dy skuadrat ka shumë fytyra të reja nga ndeshjet e sezonit të shkuar.

Formacionet Zyrtare:

Teuta (4-1-4-1): Dema; Kruja, Jazxhi, Iljazi, Kotobelli; Beqja; Peposhi, Arifi, Demirçani, Gjinollari; Fili. Trajner: Diego Longo

Tirana (4-3-3): Lika; Doka, Najdovski, Hoxhallari, Përgjoni; Hila, Jonuzi, Deliu; Hasani, Abazaj, Latifi. Trajner: Orges Shehi

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga