Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

Largimi nga SHQIPËRIA çështje kohe, Kallaku i jashtëzakonshëm, mesfushori s’di të realizojë gola normal (VIDEO)

Shkruar nga NEWSPORT
Largimi nga SHQIPËRIA çështje kohe, Kallaku i

Është padyshim një nga lojtarët më të mirë dhe premtues të kampionatit shqiptar. Bëhet fjalë për Sherif Kallakun, mesfushorin 22-vjeçar forma e të cilit nuk humbet as gjatë pandemisë së Coronavirusit. Ditën e djeshme, Teuta ka zhvilluar një ndeshje miqësore kundër Erzenit, takim që përfundoi me shifrat 4-0 në favor të “Djemve të Detit”.

Në këtë takim s’mund të mungonte as emri i Kallakut, i cili nuk di të realizojë gola normal. Përmes një goditje dënimi nga një distancë e konsiderueshme, ai arrin ta çojë sferën në kuadrat. . Merkato e verës po afron dhe vështirë se do të mbetet në Shqipëri me cilësitë dhe talentin që zotëron.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga