Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

Lajm i fundit/ Sulmuesi lë Skënderbeun për një skuadër tjetër në Superiore

Shkruar nga NEWSPORT
Lajm i fundit/ Sulmuesi lë Skënderbeun për një skuadër

Bëhet fjalë pikërisht për Arbër Abilaliaj, lojtari vlonjat që shkoi nga Flamurtari te Skënderbeu, ka ndërprerë marrëdhëniet me klubin korçar pikërisht ditën e sotme. Abilaliaj u cilësua si një blerje e vlefshme e bardhekuqve, por për vlonjatin vendi i titullarit u bë mision i pamundur. Duke parë organikën e skuadrës, trajneri Josa e aktivizoi sulmuesin vetëm 45 minuta. Një sezon i dështuar ky që sapo u mbyll për Abilaliajn, ku me shumë mundësi do të kalojë te një skuadër tjetër e Superligës. Bëhet me dije se skuadra gjirokastrite e Luftëtarit kërkon shërbimet e sulmuesit, dhe shumë shpejt mund ta shohim të luajë për ngjyrat e saj.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga