Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

KUPA E SHQIPËRISË/ Korabi dhe Bylis i falen "ruletës ruse", kualifikohen Dinamo, Elbasani, Skënderbeu dhe Flamurtari (REZULTATET)

Shkruar nga NEWSPORT
KUPA E SHQIPËRISË/ Korabi dhe Bylis i falen "ruletës

Janë Mbyllur 6 nga 8 ndeshjet e Kupës së Shqipërisë, takime këto të vlefshme për turin e 1/16-ave. Një lumë golash janë shënuar në këto sfida, teksa ekipet pretendente kanë vazhduar rrugëtimin në këtë turne.

Elbasani siguron biletën për në fazën tjetër, teksa mposhti 3-2 Kastriotin.  Skënderbeu kalon pa probleme Turbinën, me korçarët që triumfojnë 4-0.

Edhe Dinamo triumfon ndaj Orikut, me “Blutë” që sigurojnë fitoren 2-0. Po me këtë rezsultat ka triumfuar edhe Flamurtari, ndërkohë Lushnja ka fituar 3-0 ndaj Tomorit.

Apolonia gjithashtu kalon në fazën tjetër pasi mposhti 2-1 Luzin. Teksa pas 90-të minutave nuk pati fitues në takimin mes Bylist dhe Vorës në 2-2 dhe Korabit dhe Besës po 2-2 dhe këto dy sfida shkuan në shtesë. Pas 30 minutave shtesë nuk pati ndryshim të rezultateve dhe në këtë mënyrë u gjuajtën penalltitë.

Pas gjuajtjes së penalltive kualifikohen Korabi dhe Bylisi.

Kualifikohen:

KASTRIOTI – ELBASANI 2 – 3 (Cela 36', Marinaj 56'/ Clement 23', 53', Hoxhaj 33')

SKËNDERBEU – TURBINA 4 – 0 (Merlin 8', 26', Muharem 24', Ajine 44')

DINAMO CITY – ORIKU 2 – 0 (Bakary 15', Andoni 53')

FLAMURTARI – BURRELI 2 –  0 (Zogaj 6', Mrdja 24')

TOMORI – LUSHNJA 0 – 3 (Ismailaj 9', Ayinde 85', Tabaku 90')

APOLONIA – LUZI 2 – 1 (Nwatsock 4', 9'/ Pjetri 43')

BYLIS – VORA 2 - 2 (Ruci 61', Pesasahna 66'/  Qardaku p50', Vrapi 87') VIDEO e golit të Rucit, VIDEO e golit të Pesasahna / VIDEO e golit të Qardakut, VIDEO ku tregon golin e anuluar te Vorës, VIDEO e golit të Vrapit 

KORABI – BESA 2 – 2 (Bocka 18', Geci 28'/ Deliu 37', Balla 72')

 

 

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga