Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

Kukësi mbetet i Gjicit, por trajneri italian i zë vendin Hallaçit

Shkruar nga NEWSPORT
Kukësi mbetet i Gjicit, por trajneri italian i zë vendin

Situata te Kukësi është shumë e nxehtë. Pas arrestimit të presidentit Safet Gjici, stafi teknik dhe lojtarët ende nuk e dinë se çdo të ndodhë me fatin e tyre. Shumë aludime, shumë thashetheme, por asgjë konkrete.

Së fundmi, shtypi i shkruar raporton se ka pasur një mbledhje me strukturat drejtuese të këtij klubi, ku ndër të tjera është vënë theksi se aksionet do t’i mbesin familjes Gjici. Ndërkohë trajneri Rraman Hallaçi duket i ikur, pasi drejtuesit kanë projektuar Rodolfo Vanolin në krye të skuadrës. Ky i fundit e njeh kampionatin shqiptar duke qenë se ka drejtuar Dinamon para dy sezonesh.

Pritet të shihet se çdo të ndodhë me kuksianët, të cilët në edicionin e ri me gjasë do të luftojnë për të qëndruar mes më të mirëve.

 

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga