Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

KOSOVA

Ilir Daja "bamirës", Ballkani i tij dërgon Malishevën në Europë

Shkruar nga NEWSPORT
Ilir Daja "bamirës", Ballkani i tij dërgon Malishevën
Ilir Daja

Ballkani dhe Ilir Daja nuk janë vetëm ‘okupatorë’ të Superligës së Kosovës, por edhe ‘bamirës’. Pasi fituan Kupën e Kosovës përballë Prishtinës, Ballkani i ka bërë nder edhe Malishevës.

Këta të fundit të renditur në vendin e katërt në tabelën e klasifikimit të Superligës së Kosovës, po prisnin triumfin e Ballkanit në Kupë, që të siguronin një vend në Kupat e Europës.

‘Djemtë’ e Ilir Dajës nuk zhgënjyen dhe fituan Kupën, teksa Malisheva shijon pjesëmarrjen në fazat kualifikuese të Conference League.

Kujtojmë që ky është një debutim në kupat e Europës për skuadrën e drejtuar nga trajneri, Qëndrim Kida.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga