Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

Konte heq dorë nga aventura, zgjedh Eder-Pele për Belgjikën

Shkruar nga NEWSPORT
Konte heq dorë nga aventura, zgjedh Eder-Pele për Belgjikën

Po afron ndeshja e parë e Italisë në “Francë 2016” dhe trajneri Antonio Konte është munduar me të gjitha mënyrat ta mbajë skuadrën e tij larg syrit të gazetarëve dhe tifozëve për të mos zbuluar skemat e tij. Gjërat kanë ndryshuar dhe trajneri duket se ka hequr dorë nga aventura. Ai kërkon një skuadër më solide dhe të sigurt në fushë. Kohët e fundit trajneri axurr është parë të punojë me Pelenë dhe Zazën për sulmin, por me përmirësimin e Ederit ai ka vendosur që në ndeshjen me Belgjikën, për të cilën ka shumë respekt, t’i besojë dyshes së aktivizuar më shumë në dyvjeçarin e fundit, që përbëhet pikërishtr nga Pele dhe Eder. Gjithashtu, ai preferon më shumë Darmianin në vend të El Sharauit për ndeshjen e nesërme në krah të majtë.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga